Stebuklingas morkų pyragas

Spausdinti

Įvertinimas išsaugotas
Įvertinimas

Aprašymas

Niekada nebuvau morkų pyragų gerbėja, bet paragavus šio – tapau didžiulė fanė. Ir ne tik aš, kas tik paragavo, prarijo liežuvį. Galbūt dėl įvairių prieskonių derinio, kuris suteikia ypatingą kvapą ir skonį, ar dėl kelių į tešlą įmaišytų šviežių obuolių ar dar kažko, bet šis pyragas – stebuklingas… Tikriausiai šiuo laiku pas daugely namuose pūpso maišai šviežių obuolių ar morkų, tad tai pats tinkamiausias metas išsikepti tokį gardėsį. Žinoma, labai patogu iš pradžių išsispausti morkų sulčių ir iš likusių išspaudų kepti pyragą. Taip puikiai sunaudojamos išspaudos!

Ingredientai

:
120 g sviesto
4 kiaušinių
200 g cukraus
150 g riešutų (tinka lazdynų arba migdolų riešutai, galima juos ir pamaišyti)
Saujelė linų sėmenų arba dar kokių nors sėklų
350 g tarkuotų morkų ir obuolių (obuolių gali būti mažiau nei morkų)
Sauja razinų
200 g kvietinių miltų
1,5 šaukštelio kepimo miltelių
Kelių šaukštelių cinamono
10 gvazdikėlių (jei turite maltų, tai kokie 2 šaukšteliai)
1,5 šaukšteliai malto muskato riešuto
1,5 malto kardamono
Žiupsnelio druskos
Glaistui:
1 nedidelės citrinos sulčių
5 šaukštai cukraus pudros
* Paspauskite ant ingrediento kad jį pasirinkti

Gaminimo eiga

1
Ištirpinkite sviestą, suberkite į jį cukrų ir išplakite iki vientisos masės. Tada įmuškite kiaušinius ir plakite toliau. Riešutus ir gvazdikėlius sumalkite kokiu nors virtuviniu smulkintuvu arba tiesiog sudėkite juos ant rankšluostėlio, kitu jo galu juos uždenkite ir padaužykite su šaukštu arba bulvių grūstuvu. Tik nemalkite iki dulkių!
2
Miltus sumaišykite su kepimo milteliais, likusiais prieskoniais ir druska. Į sviesto ir kiaušinių masę suberkite riešutus su gvazdikėliais, morkų ir obuolių tarkius ir miltus. Tešla turėtų būti tirštoka, bet ne kieta. Jeigu ji per kieta, vos vos įpilkite pieno.
3
Kepimo formą patepkite sviestu ir kiškite pyragą į orkaitę min, laipsnių temperatūroje. Ar pyragas iškepęs, patikrinkite į jį įkišdami pagaliuką. Jei jis sausas arba tik truputį drėgnas – pyragas iškepęs. Paruoškite glaistą. Cukraus pudrą sumaišykite su citrinos sultimis. Kai pyragas iškeps, leiskite jam šiek tiek pravėsti ir tada užpilkite glaistą. Kai glaistas pravės, jis bus sutvirtėjęs.
4
Prie pyrago labai tinka kmynų, pankolių, anyžių arbata. Arba galite pasigaminti ir savo arbatos mišinuką. Karštu vandeniu užpilkite kmynų, pankolių, kalendrų sėklas ir keletą žvaigždinių anyžių. Tokia arbata ne tik puikiai valo organizmą, gerina virškinimą, bet ir yra labai skani, kvapni.