4 sausio, 2023

Baltasis ridikas

aloha admin

Baltasis ridikas, dar žinomas kaip kininis ridikas arba žieminis ridikas, yra didelis baltasis ridikas, kilęs iš Rytų Azijos. Jis yra traškios, traškios tekstūros, švelnaus, šiek tiek saldaus skonio ir populiarus daugelio Azijos šalių virtuvių ingredientas. Baltasis ridikas paprastai yra ilgesnis ir storesnis už kitų rūšių ridikėlius ir gali užaugti gana didelis, kai kurie egzemplioriai sveria kelis kilogramus.

Baltasis ridikas yra universalus virtuvės ingredientas, kurį galima naudoti įvairiuose patiekaluose – tiek žaliuose, tiek virtuose. Jį galima tarkuoti ir naudoti salotoms, marinuoti ir patiekti kaip prieskonį arba dėti į sriubas ir troškinius, kad jis būtų skanus ir maistingas. Jį taip pat galima supjaustyti griežinėliais ir kepti ar gruzdinti arba naudoti fermentuotiems patiekalams, pavyzdžiui, kimči, gaminti.

Manoma, kad Baltasis ridikas ne tik naudojamas kulinarijoje, bet ir turi daug sveikatai naudingų savybių. Tai geras vitaminų C ir B6, taip pat kalio ir folio rūgšties šaltinis. Be to, jis turi mažai kalorijų – viename puodelyje supjaustytų ridikėlių yra apie 19 kalorijų.

Baltasis ridikas plačiai parduodamas prekybos centruose ir ūkininkų turguose, paprastai jo galima rasti ištisus metus. Jei jo nerandate, kaip pakaitalą galite naudoti kitų rūšių ridikėlius, nors jų skonis ir tekstūra gali šiek tiek skirtis.

a