4 sausio, 2023

Putino uogos

aloha admin

Putinas (Viburnum opulus) – Europoje ir dalyje Azijos augantis lapuočių krūmas. Jis žinomas dėl pavasarį žydinčių mažų baltų žiedų kekėmis ir rudenį augančių ryškiai raudonų uogų. Putino uogos dažnai naudojamos maisto gamyboje, jos yra kartoko, saldžiai rūgštaus, panašaus į spanguoles skonio.

Putino uogos paprastai skinamos rudenį, po pirmųjų šalnų, kai jos visiškai prinoksta ir įgauna būdingą raudoną spalvą. Jas galima rinkti rankomis nuo krūmo arba nuo žemės, jei jos nukrito natūraliai. Putino uogų paprastai galima įsigyti ūkininkų turgeliuose ir per specializuotų maisto produktų tiekėjus, taip pat jas galima auginti namuose, jei turite tinkamą vietą ir klimatą.

Yra daugybė būdų, kaip Putino uogas panaudoti virtuvėje. Jas galima valgyti šviežias kaip užkandį arba dėti į įvairius patiekalus, pavyzdžiui, pyragus, pyragaičius, keksiukus ir kokteilius. Iš jų taip pat galima gaminti uogienę, želė ar sirupą. Džiovintomis putino uogomis galima pagardinti dribsnius ar jogurtą arba dėti į kepinius, kad jie būtų skanūs ir maistingi.

Manoma, kad putino uogos ne tik naudojamos kulinarijoje, bet ir yra naudingos sveikatai. Jose gausu antioksidantų ir manoma, kad jos pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis. Jos taip pat yra geras vitaminų C ir K bei maistinių skaidulų šaltinis. Putino uogos yra mažai kaloringos – puodelyje šviežių uogų yra apie 84 kalorijos.

Jei nerandate putino uogų, galite naudoti kitų rūšių uogas kaip pakaitalus. Tai gali būti spanguolės, šeivamedžio uogos arba raudonieji serbentai, kurie visi yra panašaus skonio ir gali būti naudojami panašiuose patiekaluose.

Apibendrinant galima teigti, kad putino uogos yra raudonos uogos, kurių kilmės šalis yra Europa ir Azija. Jos yra saldaus, rauginto skonio, jose gausu antioksidantų ir vitaminų C ir K. Jas galima naudoti įvairiuose patiekaluose, tiek šviežias, tiek džiovintas, jos yra geras maistinių skaidulų šaltinis. Putino uogose yra mažai kalorijų, jos paprastai skinamos rudenį po pirmųjų šalnų. Jei jų nerandate, galite naudoti kitų rūšių uogas kaip pakaitalus.

a