4 sausio, 2023

Spagetiniai moliūgai

aloha admin

Spageti moliūgai, dar vadinami daržovių spagečiais, yra žieminių moliūgų rūšis, kurios pavadinimas kilo nuo ilgų gijų, kurios išvirtos primena spagečius. Tai švelnaus, šiek tiek saldaus skonio ir švelnios, traškios tekstūros daržovė, todėl ji yra universalus ingredientas virtuvėje.

Spagečių moliūgų tėvynė – Centrinė ir Pietų Amerika, kur jie auginami šimtmečius. Jis priklauso Cucurbita genčiai, kuriai priklauso ir kitų rūšių moliūgai, cukinijos ir agurkai. Augalas auga ant vynmedžio, augina geltonus žiedus ir didelius, ovalo formos vaisius, kurių dydis svyruoja nuo 5 iki 10 kg.

Norint namuose auginti spagečių moliūgus, reikia saulėtos vietos su gerai drenuojama dirva. Augalus galima pradėti auginti iš sėklų arba persodinti, juos reikėtų auginti maždaug 3-4 pėdų atstumu vienas nuo kito. Augalus reguliariai laistykite ir tręškite subalansuotomis trąšomis pagal pakuotės instrukcijas. Moliūgai turėtų būti tinkami derliui nuimti maždaug po 90-120 dienų, kai odelė įgaus aukso geltonumo spalvą, o stiebas taps sausas ir trapus.

Spagečių moliūgų galima įsigyti prekybos centruose ir ūkininkų turguose, paprastai jų galima rasti ištisus metus. Tai mažai kalorijų ir angliavandenių turinti makaronų alternatyva, kurią galima naudoti įvairiems patiekalams, pavyzdžiui, sriuboms, troškiniams ir makaronų patiekalams. Spagečių moliūgus galima kepti orkaitėje, virti arba šildyti mikrobangų krosnelėje. Išvirus minkštimą galima išskobti šakute, kad susidarytų ilgos, į spagečius panašios gijos.

Spagečių moliūgai yra geras vitaminų A ir C bei maistinių skaidulų šaltinis. Be to, jame nedaug kalorijų – viename puodelyje virto moliūgo yra apie 45 kalorijos. Jį galima naudoti įvairiose virtuvėse, pavyzdžiui, itališkoje, azijietiškoje ir meksikietiškoje, ir jis dažnai naudojamas kaip makaronų ar ryžių pakaitalas.

Jei nerandate spageti moliūgų, yra keletas kitų daržovių, kurios gali būti naudojamos kaip pakaitalai. Tai kiti moliūgai, cukinijos, morkos ir saldžiosios bulvės, kurias galima panaudoti vietoje spagetinio moliūgo daugumoje receptų. Žinoma, pakeitę spagetinį moliūgą kitu ingredientu neturėsite tokios unikalios tekstūros kurią turi būtent ši daržovė.

a